Chiński rok psa może być początkiem czegoś pięknego. Zobacz dlaczego!

Chiński rok psa może być początkiem czegoś pięknego. Zobacz dlaczego!

To właśnie dziś, 16 lutego, rozpoczął się chiński rok psa i potrwa do 4 lutego 2019. Według horoskopu rok ten będzie czasem przyjaźni oraz zacieśniania kontaktów międzyludzkich. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że jest to dobry impuls do zacieśnienia więzi ze swoim psem, rozpoczęcia czegoś nowego lub wprowadzenia zmiany w waszym wspólnym życiu.

Oto co możecie zrobić, aby uczcić wspólnie rok psa:

  1. Masz wyrzuty sumienia, że twój pupil siedzi tyle czasu sam? Chciałbyś spędzać z nim więcej czasu w aktywny sposób, ale zawsze znajdujesz „ważniejsze” rzeczy do zrobienia. Zamiast spędzać wieczory przed TV lub przed ekranem laptopa wydłuż 3 spacery w tygodniu i wybierzcie się na wycieczkę. Spacer po lesie, wizyta na psim wybiegu, zabawa na dworze tylko we dwoje – co tylko chcecie!
  2. Zawsze obiecujesz sobie, że na tą edycję psiego kursu to już na pewno was zapiszesz. Nie zwlekaj dłużej! Takie zajęcia zacieśnią więź między wami, rozwiniecie lepszą komunikację między wami, spędzicie wspaniale czas, nauczycie się nowych umiejętności i poznacie nowych kumpli (tych psich i tych ludzkich). Czy jeszcze kogoś muszę przekonywać? 😉
  3. Ciągle odkładasz w czasie telefon do behawiorysty? Dobrze wiesz, że macie coś do przepracowania, ale zawsze coś? Może rok psa, to dobry pomysł, aby zwrócić się po poradę. Być może w prosty sposób pozbędziecie się problemu, który przeszkadza nie tylko tobie oraz sąsiadom, ale i jest również nieprzyjemny i frustrujący dla twojego przyjaciela.
  4. Stwórzcie psią paczkę! Regularne spotkania z tymi samymi psami będą dla niego niezwykle cenne. Psi przyjaciele w podobnym wieku i o podobnych gabarytach sprawią, że twój pupil będzie szczęśliwy. Spotykajcie się raz lub 2 razy w tygodniu, urządzajcie wspólne spacery, pozwólcie im się bawić. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia bez swoich przyjaciół, dlatego dajmy swoim psom możliwość poznania własnych przyjaciół.

Świętujcie więc chiński rok psa po psiemu! Wykorzystajcie go, jako pretekst do próbowania wspólnie nowych rzeczy. Żadne z was na tym nie straci, a możecie zyskać bardzo wiele 🙂