Recenzja: Tajemnice psiego umysłu – Stanley Coren

Recenzja: Tajemnice psiego umysłu – Stanley Coren

Każdy, głodny wiedzy opiekun czworonoga natrafia na moment, w którym przychodzi mu zdecydować, którą książkę warto kupić albo chociaż wypożyczyć z biblioteki i przeczytać. I tu pojawia się problem, bo książek coraz więcej, metody pracy z psem ciągle się zmieniają – co wybrać?!? Nie przejmuj się drogi czytelniku, nie będziesz musiał strzelać z wyborem na oślep. Specjalnie dla Ciebie przebrnę przez wielkie regały z półkami w poszukiwaniu najlepszej psiej literatury. Będzie trochę subiektywnie, w końcu to kto mi zabroni przedstawić własne odczucia w trakcie czytania. Postaram się jednak przedstawić Ci wszystkie za i przeciw, żebyś mógł wybrać najlepsze książki dla siebie i czytać bez skrępowania.

Tajemnice psiego umysłu – Stanley Coren

Na tę książkę trafiłam robiąc kurs petsitterski. Była jedną z polecanych do przeczytania pozycji, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat psów. Jest to jedna z książek, którą naprawdę warto przeczytać i bardzo dobrze, że pojawiła się w spisie literatury na kursie. Początkującemu w psim świecie przybliży charakterystykę psich zmysłów w ciekawy sposób, a przytaczane przez autora historie wspaniale ułatwiają zrozumienie przedstawianych tematów i zapadają w pamięć. Jeżeli jednak żyjesz z psem już dobrych parę lat i twierdzisz, że niewiele może Cię już zaskoczyć, to Tobie również polecam przeczytać tą książkę. Nie powiedziałabym, że jest ona tylko dla początkujących i na pewno uda jej się Cię czymś przyjemnie zaskoczyć.

Coren pokazuje również jak psy się uczą, wyjaśnia czy staruszka da się nauczyć nowych sztuczek, czy warto karać swojego psa, a także czy potrafi on przepowiadać przyszłość. Staniesz się specem od psiego węchu, wzroku, słuchu, a na imieninach u krewnych będziesz rzucał zabawnymi anegdotkami zyskując aprobatę współbiesiadników. Czego chcieć więcej?

Znalezione obrazy dla zapytania stanley coren tajemnicJeśli więc jesteś ciekaw jak czytać w myślach swojego psa, a przy okazji dowiedzieć się czy twój pupil może być matematykiem, artystą, rzeźbiarzem albo muzykiem oraz czy posiada szósty zmysł i zdolność przepowiadania przyszłości to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie  🙂

Jest to również taki typ książki, którą spokojnie  można czytać na nowo, rok w rok i nadal będzie się odczuwało z tego przyjemność. Ilość historii, ciekawostek i konkretnej, rzetelnej wiedzy jest ogromna, więc bardzo przyjemnie się do niej wraca, nie nudząc się w trakcie ponownego czytania.

Myślę, że nikt nie zawiedzie się sięgając po “Tajemnice psiego umysłu”. Stanley Coren odwalił kawał dobrej roboty, dzięki której możemy przyjemnie spędzać czas ucząc się psów. Mogę ją szczerze polecić i potwierdzić, że dobrze prezentuje się na półce wśród książek 😉